ZAŁOGA

NASZE SEKCJE

Dział R&D

Dział PR

Dział Konstrukcji

Dział R&D jest ściśle naukowy i zorientowany na przeprowadzanie licznych badań, symulacji. Zajmuje się rozeznaniem w technologiach oraz szukaniem możliwości rozwoju całej organizacji. Rezultaty pracy częściowo są publikowane w formie artykułów i prac naukowych. Członkowie przedstawiają efekty swoich działań na konferencjach naukowych.

Dział PR jest związany z wizerunkiem organizacji. Do obowiązków działu PR należy dbanie o identyfikację wizualną projektu i zarządzanie mediami społecznościowymi. W dziale zajmujemy się także grafiką i fotografią oraz prowadzimy rozmowy ze sponsorami. Bierzemy udział w wydarzeniach mających na celu promocję naszego Koła, a w sezonie próbujemy organizować nasze własne eventy.

Dział Konstrukcji zajmuje się projektem kształtu kadłuba, pokładu, pływaków, zagadnieniami sterowania, analizami wytrzymałościowymi oraz optymalizacją parametrów pod względem hydrodynamicznym. Zadaniem naszych Konstruktorów jest stworzenie od podstaw szybkiej, zwrotnej i efektywnej energetycznie łodzi.

Dział Power

Dział Embedded

Dział Finansowania

Dział Power zajmuje się głównie, jak sama nazwa wskazuje, tworzeniem rozwiązań dotyczących pozyskiwania, przetwarzania, magazynowania i wykorzystania energii elektrycznej w naszych łodziach solarnych. Zadaniem działu jest projektowanie systemu odbioru ciepła od paneli fotowoltaicznych i elektroniki sterująco-zasilającej oraz dopilnowanie bezpieczeństwa elektrycznego.

Dział Embedded - jego głównym zadaniem jest tworzenie systemu zbierania, wysyłania i przetwarzania danych z czujników zawartych w łodzi oraz oprogramowania, które ten system obsłuży. Skupiamy się także na automatyzacji procesów związanych z diagnostyką, sterowaniem, a przede wszystkim z bezpieczeństwem. Za przykład może posłużyć jeden z automatycznych podsystemów zapobiegający zatopieniu.

Dział Finansowania to nowo powstała sekcja, której członkowie będą zajmować się: pisaniem wniosków związanych z finansowaniem naszej działalności, redagowaniem i przechowywaniem dokumentów, zarządzaniem budżetem projektu, pozyskiwaniem wsparcia finansowego od różnych organizacji, czynnym rozeznaniem w konkursach oraz prowadzeniem statystyk działalności.

ZARZĄD